تیشرت تبلیغاتی یکی از انواع و اقسام لباس هایی می باشد که امروزه طرفداران بسیاری داشته و اگر شما نگاهی دقیق به اطرافتان بیاندازید متوجه می شوید که هر سنی و هرجنسیتی به نوبه ی خود از این لباس استفاده کرده و می توان گفت شما شاید نتوانید فردی را پیدا کنید که در طول زندگی شخصی خود تا به حال از این لباس (تی شرت) استفاده نکرده باشد.

چاپ تیشرت تبلیغاتی در ابتدا به عنوان نوعی لباس زیر میان مردم در نظر گرفته می شد و افراد تنها زیر لباس های اصلی خود از تیشرت استفاده می کردند. اما به مرور زمان و دریافت اهمیت کاربرد این لباس، به مرور جزئی از لباس های اصلی انسان ها قرار گرفت، به طوری که امروزه به وضوح شاهد این گفتار می باشید، چاپ تیشرت تبلیغاتی مثلا اگر مسافت کمی را طی کنید و در طول این مسیر به انسان های اطرافتان نگاهی بیاندازید متوجه می شوید که بسیاری از انسان ها اعم از کودکان، مردان و زنان از تیشرت های گوناگونی استفاده کرده اند.

تیشرت تبلیغاتی

تیشرت تبلیغاتی

با گذشت زمان و اهمیت این لباس، مراکز دوخت لباس، چاپ تیشرت تبلیغاتی را در رنگ ها، طرح ها، جنس های گوناگون و سایز های مختلف تولید کردند، و این کار از طرف مردم بسیار مورد استقبال قرار گرفت.
اگر امروزه نگاهی به لباس فروشی های گوناگون بیاندازید متوجه می شوید که تیشرت ها با جنس های متفاوتی تولید شده اند که هرکدام برای فصل خاصی مناسب می باشد.
در این مطلب ما سعی بر آن داریم که چاپ برروی انواع و اقسام تیشرت های مختلف را برایتان توضیح بدهیم پس در ابتدا لازم است که جنس های گوناگون تشکیل دهنده ی تیشرت هارا شناخته و سپس توضیح کاملی درباره‌ی چاپ برروی تیشرت ها به شما بدهیم.
چاپ تیشرت تبلیغاتی تعداد کم با جنس های مختلف مانند نخ، پنبه، پیما (ضد پرز و چروک)، ژرسه (ترکیب پارچه ای از پنبه و الیاف مصنوعی) و مرینو (پشم گوسفند) و… وجود دارند. در ادامه توضیح مختصری در مورد هریک از این پارچه ها می دهیم.
تیشرت های نخی:
تیشرت ها ی نخی، تیشرت هایی هستند که با جنس نخ دوخته شده و این نوع تیشرت ها در فصل تابستان طرفداران بسیار زیادی دارند. علت این امر در آن است که تیشرت های نخی، تیشرت هایی هستند که بسیار نازک بوده و الیافی که به وسيله ی آن ها تیشرت تولید شده است، الیافی بسیار سبک و نازک بوده و به همین دلیل این چاپ تیشرت تبلیغاتی ، انتخابی بسیار عاقلانه برای فصل تابستان می باشند. تیشرت های نخی در رنگ ها و طرح های گوناگونی هرساله تولید شده و فروش بسیار بالایی نیز در بین زنان و مردان و کودکان دارد.
به دلیل فروش بالا و خواهان زیادی که این نوع از تیشرت ها دارند تولید کنندگان سعی در آن دارند که تنوع گوناگونی در طرح ها و مدل های خود ایجاد کرده تا سلایق مختلف را به خرید محصولات خود جذب کنند.

تیشرت هایی با جنس پنبه:
چاپ تیشرت تبلیغاتی نام پنبه از هندوستان در بین اقوام مختلف آمده است جنس این پارچه ها به گونه ای است که آن را برای دوخت لباس‌های خنک و سبک و راحت تابستانه مثل شلوار و پیراهن مناسب می‌سازد.
پارچه‌ پنبه‌ای به شکل‌های مختلفی در بازارهای گوناگون در سرارسر جهان موجود می باشند.
برخی از انواع این پارچه های پنبه ای، تولیدی تیشرت تبلیغاتی فقط از پنبه تهیه شده‌اند و برخی دیگر از انواع آن ها از ترکیب پنبه با مواد طبیعی دیگر یا الیاف مصنوعی تولید می‌شوند.
پارچه‌هایی که تنها از پنبه تولید شده باشند دارای وزنی سبک و جنسی بسیار لطیف و نرم می باشند . این ویژگی ها موجب می‌شوند که این پارچه برای دوخت لباس‌های سبک و نرم فصل بهار و تابستان شرایط لازم را داشته باشند . تیشرت تبلیغاتی لباسی که از پنبه خالص تهیه شده باشد علاوه بر اینکه وزن سبکی دارد، لیست قیمت تی شرت تبلیغاتی باعث تبادل هوا نیز می‌شود و همین امر در فصل های گرم تابستان منجر می شود که فرد احساس بهتری داشته و کمتر از گرمی هوا عذاب بکشد.

اما همین پارچه های نخی دارای ویژگی های منفی نیز می باشد که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :
ازجمله ویژگی های منفی این پارچه آن است که شما پس از شستشو دیگر با آن کیفیت اولیه رو به رو نیستید و لباس شما به اصطلاح عامیانه، آب می رود. چاپ تیشرت تبلیغاتی تعداد کم از طرف دیگر لباس های تولید شده از جنس پنبه خالص آسیب پذیر در برابر کشش و ساییدگی بوده و به همین جهت شما باید مراقبت بسیار زیادی از لباس خود در برابر عوامل تخریب کننده داشته باشید.

تیشرت تبلیغاتی

تیشرت هایی با جنس پارچه ژرسه :
پارچه ژرسه، پارچه ای است که بسیار شباهت به پارچه های حریر داشته و به عنوان آستر نیز از آن استفاده می کنند.
پارچه های ژرسه نیز بسیار نازک و نخی می باشد و این نوع پارچه ها نیز برای فصل تابستان بسیار مفید می باشند.
جالب است که بدانید این پارچه برای اولین بار در کشور انگلستان رو نمایی شد و طرفداران بسیاری را به خود جذب کرد.
یکی از دلایل جذب افراد گوناگون به این پارچه ضد حساسیت بودن این پارچه می باشد.
تولیدی تیشرت تبلیغاتی با جنس ساتن:
شاید زمانی که نام ساتن به چشمتان بخورد تنها به یاد روسری های زنانه بیافتید، زیرا لین جنس اغلب برای دوخت روسری های زنانه به کار گرفته می شود. جنس ساتن، جنسی بسیار سبک و درعین حال لیز و خنک می باشد. تیشرت هایی که با این جنس تولید شده اغلب دارای طرح های متنوع وشاد و از طرفی برای فصل تابستان مناسب می باشد. امروزه تیشرت هایی تحت عنوان، تیشرت های هاوایی در بازار های مختلف جهان تولید می شوند که جنس این تیشرت ها اغلب از ساتن بوده و بسیار خنک می باشند. افراد از این لباس بیش‌تر در کنار سواحل استفاده می کنند.

تیشرت تبلیغاتی پشمی:
اغلب کشور های جهان دارای آب و هوایی می باشند که گاهی سرد و گاهی گرم است. کشور ما ایران نیز دارای چنین آب وهوایی است. در روز های سرد زمستان گاهی سردی هوا به قدری زیاد می شود که هر انسانی نیازمند لباسی گرم و مناسب می باشد تا از آسیب هایی که سردی هوا ممکن است به وی وارد کند در امان باشد. لباس هایی که از جنس پشم تولید شده اند، لباس هایی بسیار گرم بوده و به دلیل الیاف سازنده ی آن، سردی هوا به راحتی از میان آن عبور نخواهد کرد.

تیشرت تبلیغاتی ویسکوز تعداد کم امروزه شما شاهد تیشرت های مختلفی از جنس پشم هستید. تیشرت هایی که برای تمام سنین وهر جنسیتی تولید شده تا افراد مختلف در فصل های سرد سال بتوانند از آن استفاده کنند. تیشرت های پشمی در دو نوع کلفت و نازک تولید می شوند. جنس های کلفت و ضخیم آن برای سرمای هوای زیاد مناسب بوده و جنس های به نسبت نازک آن برای سرمای کمتری مناسب می باشد.
انواع مدل های تیشرت :
همان طور که در ابتدای مطلب نیز به این مورد اشاره کردیم: امروزه تیشرت تبلیغاتی جزء لباس های اصلی انسان ها اعم از زن، کودک و مرد است و این امر ناشی از کاربردی بودن این لباس می باشد.
به دلیل کاربرد بالای این لباس، امروزه این لباس در طرح های مختلفی و مناسب با سن و جنسیت افراد توسط طراحان مختلف، طراحی شده و به مرحله ی دوخت می رسند.(طراحان افرادی هستند که حرفه ی خود را در زمینه ی مد و پوشاک انتخاب کرده و این حرفه را یا به صورت تحصیل در سطح گسترده و دانشگاهی سپری کرده و یا به صورت تجربی و یادگیری از فرد ماهری به دست آورده است.)

تیشرت تبلیغاتی

تیشرت تبلیغاتی اگر شما نگاهی به تیشرت های بچه گانه بیاندازید متوجه می شوید که اغلب از طرح ها و رنگ های شاد مناسب با کودک در دوخت آن ها استفاده شده تا کودک با رضایت تمام لباس را به تن کرده و همچنین مناسب با سن و سال او باشد. برای کودکان پسر اغلب از طرح هایی تحت عنوان طرح های پسرانه استفاده می شود که اصولا رنگ های نسبتأ تیره تری به طرح های دخترانه دارد. برای تولید تیشرت های کودکان دختر، لیست قیمت  تی شرت تبلیغاتی از لطیف ترین و روشن ترین رنگ های موجود در بازار استفاده می شود و همچنین طرح هایی بسیار ظریف متناسب با کودکان دختر برروی لباس چاپ می شوند.
برای طراحی تیشرت تبلیغاتی مردانه و زنانه تنوع ومدل های گوناگونی وجود دارد. در کل تیشرت ها به سه دسته ی آستین بلند، آستین کوتاه و به اصطلاح آستین حلقه ای تقسیم می شوند. برای مردان اصولا آستین کوتاه و بلند کاربرد بیشتری داشته و از دسته سوم اصولا مردان در زیر پیراهن اصلی خود استفاده می کنند. برای طراحی تیشرت های مردانه و زنانه سنین مختلف باید در نظر گرفته شوند.

زیرا همان‌طور که می‌دانید برای هر سنی طرح و رنگ خاصی مناسب بوده و ممکن است افراد هرنوع تیشرتی را پسند نکنند،پس لازم است که تیشرت های گوناگونی در طرح و رنگ های مختلفی طراحی شده و به مرحله ی دوخت برسد. تولیدی تیشرت تبلیغاتی برای زنان از رنگ های شاد و طرح های نسبتا گوناگون تری به مردان استفاده می شود، طرح هایی که اصولا برای زنان مناسب است، طرح هایی لطیف و دخترانه بوده و کاربردی برای مردان ندارند. از طرفی برای تولید تیشرت های زنانه، تولید کنندگان از رنگ های شادی استفاده می کنند در حالی که اغلب برای مردان رنگ های تیره دارای جذابیت بیشتری می باشد. البته این امر در دنیای امروزی کمرنگ تر شده است و امروزه شما، شاهد آن هستید که بسیاری از مردان از رنگ های شاد نیز استفاده کرده و با تمایل زیاد، اقدام به خرید این‌گونه تیشرت ها می‌کنند.
امروزه تیشرت تبلیغاتی ویسکوز کوچکی نیز تحت عنوان، تیشرت های نوزادی نیز تولید می شوند تا مادران بتوانند از این نوع لباس ها برای کودکان نوزاد خود نیز استفاده کنند. لباس های نوزادی، لباس هایی هستند که برای دوخت و تولید آن ها اصولا حساسیت بیشتری نسبت به سایر لباس های تولیدی، تولید کنندگان به خرج می دهند. لیست قیمت تی شرت تبلیغاتی علت این امر ناشی از آن است که نوزادان نسبت به سایر افراد از لحاظ پوستی حساس تر بوده و ممکن است که سریعا بدنشان به الیاف بی کیفیت واکنش نشان داده و دچار مشکل شوند. پس تولید
کنندگان لباس نوزادی باید در انتخاب الیاف خود بسیار دقت کرده و سعی کنند که لباسی با کیفیت و ضد حساسیت تولید کنند.

افراد برای انتخاب تیشرت های مناسب به طور کلی لازم است که عوامل گوناگونی را مدنظر بگیرند از جمله این که در چه فصلی از سال قرار دارند. تیشرت تبلیغاتی مثلا اگر در فصل زمستان یا پاییز قرار داریم لباس های نسبتا کلفت و ضخیم همانند پشمی مناسب بوده و اگر در فصل تابستان قرار داریم لباس های خنک و نازک، همانند نخی و ساتن مناسب می باشد. از طرفی تیشرت هارا نیز نسبت به کیفیت و قیمت آن می‌توان به دونوع مجلسی و خانگی تقسیم کنیم.

تیشرت تبلیغاتی خانگی اصولا جنس و کیفیتی پایین تر نسبت به تیشرت های مجلسی دارند. پس زمانی که می‌خواهید تیشرتی برای خود انتخاب کنید، حتما این نکته را مدنظر خود قرار داده که لباس را برای چه مکانی می‌خواهید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته و ازکارایی لازم بهره مند شوید.

تی شرت تبلیغاتی

تی شرت تبلیغاتی

مطالب گفته شده در قسمت اول متن در تولیدی پوشاک ، به جهت آشنایی شما با انواع و اقسام تیشرت ها اعم از زنانه و مردانه بوده است تا پس از آشنایی دقیق شما از طرح و مدل و.. انواع تیشرت ها از چاپ برروی تیشرت برایتان سخن بگوییم.
در گذشته روش های جذب افراد به حرفه، شغل، محصول و… بسیار محدود بود. تولیدی تیشرت تبلیغاتی و اگر شما نگاهی گذرا به گذشته بیاندازید متوجه این مسئله می شوید. امروزه روش های بسیار جذاب و نوینی برای جذب افراد به وجود آمده است که از جمله آن چاپ برروی تیشرت می باشد.
شاید این مسئله برایتان تعجب آور و گاها سوال برانگیز باشد،اما اگر نگاهی دقیق و موشکافانه بیاندازید متوجه اهمیت این مسئله می شوید. برای فهم این مسئله مثالی برای شما می زنیم. تیشرت تبلیغاتی اگر اهل فوتبال و یا ورزش های دیگر باشید گاها شاید متوجه تبلیغاتی که بر روی تیشرت های بازیکنان شده است، کرده باشید. تی شرت تبلیغاتی ممکن است این تبلیغات از هر نوع ومدلی باشد. گاهی معرفی یک محصول، گاهی معرفی یک موسسه و خدماتش و…. افرادی که از این طریق سعی در گسترش شناخت خود در بین مردم می کنند در بسیاری از مواقع عملشان مفید بوده و بسیار سودمند می باشد.

مثلا هر تیم فوتبالی قطعا طرفداران خاص خود را دارند. تیشرت تبلیغاتی و این طرفداران در بیشتر مواقع بازی تیم محبوب خودرا دیده و توجه ویژه ای به بازیکنان تیم محبوب خود و حتی تیم حریف می‌اندازند. حال فرد طرفدار با دیدن اسم و نوشته ای در مورد نوشته کنجکاو شده و به سراغ جست و جو در مورد آن می کنند. و ممکن است در همین جست و جوها به محصول یا خدمات و… علاقه مند شده و بخواهند که از خود واکنش قابل توجه ای نشان دهند.

امروزه تیشرت های تبلیغاتی جایگاه بزرگی بین دارندگان محصول و یا افرادی که خدمات خاص و یا برند خاصی را دارند، پیدا کرده است. زیرا این امر نتیجه ی مثبتی داشته و به همین دلیل گسترش پیدا کرده است.
حال اگر جنبه ی تجاری بودن این محصول را کنار بگذاریم با کمی نگاه گسترده تر، متوجه این مسئله می شویم که چاپ برروی لباس به خصوص تی شرت می تواند جنبه های دیگری از جمله هدیه دادن نیز داشته باشد. شاید با مشاهده برخی از عکس ها که زوج ها از خودشان منتشر می کنند، تیشرت تبلیغاتی بسیاری از موارد را دیده باشید که عکس یک دیگر را روی پیراهن هم چاپ کرده اند و یا طرحی مشترک برروی پیراهن هایشان نقش بسته است. و یا حتی بسیاری از فروشندگان لباس به صورت آنلاین ویا حضوری محصولاتی را به شما عرضه می کنند که تی شرت های ٱن ها دارای چاپ های خاصی بوده و بسیار متنوع می باشد.
در ادامه مطلب سعی بر این داریم که عوامل گوناگونی را که باید در هنگام تولید تی شرت های تبلیغاتی رعایت کنید را برای‌تان توضیح دهیم. باما هم‌راه باشید.


جنس تی شرت تبلیغاتی :
اولین نکته ای که افراد برای تولید تی شرت های تبلیغاتی لازم است رعایت کنند، آن است که تی شرت هایی را تهیه کنند که دارای جنس مطلوبی بوده تا قابلیت استفاده برای افراد را به قدر کافی داشته باشد. شاید این نکته در ابتدا افراد خواهان و برند هارا به این فکر فرو ببرد که این امر ممکن است هزینه ی بسیار زیادی برای آن ها داشته و آن ها متحمل هزینه ی کلانی شوند. تولیدی تیشرت تبلیغاتی اما اگر کمی نگاهی گسترده تر به این ماجرا بیاندازید متوجه این مسئله می شوید که همه ی هزینه هایی که برای تولید تی شرتی با کیفیت انجام داده اید قرار است به شما برگردد و چه بسا آن قدر قرار است سود حاصل کنید که هزینه ی انجام گرفته دیگر به چشم‌تان نیاید. پس برای تولید تی شرت های تبلیغاتی سعی کنید که از جنس های مطلوب و مورد پسند مردم استفاده کرده تا تی شرت های تولید شده مورد استفاده قرار بگیرند.

شیوه ی چاپ بر روی تیشرت تبلیغاتی :
با گسترش علم و تکنولوژی انسان ها روزانه به اختراعاتی دست می یابند که گاها این اختراعات برروی زندگی هر فردی تاثیر گذاشته و کار و کیفیت را بسیار بالا می برند. شاید در گذشته شیوه های چاپ برروی پیراهن، شیوه هایی بسیار اندک بوده و همچنین از کیفیت مطلوبی نیز برخوردار نبوده است. اما امروزه شیوه های بسیار متنوعی را شما شاهد هستید که در این صنعت پا گذاشته اند و این صنعت را با پیشرفت های بزرگی مواجهه کرده اند.

روش های متداول چاپ به شرح زیر می باشند:
چاپ سابلیمیشن تیشرت تبلیغاتی (چاپ حرارتی به صورت مستقیم)

چاپ لیبلی

چاپ کاتر پلاتر ( چاپ به صورت تک رنگ)

چاپ مدیا (چاپ به صورت تمام رنگی )

چاپ به صورت مستقیم روی تیشرت

چاپ سیلک

کیفیت چاپ تیشرت تبلیغاتی :
اگر کمی به این کلمه دقت کنید متوجه می شوید که مهم ترین امر در زمینه ی چاپ برروی تیشرت های مختلف، کیفیت مطلوب می باشد. اگر شما تی شرتی با جنس عالی انتخاب کرده و تمام نکات را رعایت کنید، تیشرت تبلیغاتی اما کیفیت چاپ لوگو یا محصولاتان مناسب نباشد، در اصل شما به آن هدف اصلی خود نرسیده و وقتتان را هدر داده اید. کیفیت مطلوب امری بسیار مهم می باشد تا بیننده را جذب کند.

از طرف دیگر این نکته را فراموش نکنید که انتخاب لوگوی مناسب و یا نوشته و طرح مناسب نیز به همین اندازه حائز اهمیت می باشد زیرا شما در اصل با نماد و نشانه ی مورد نظرتان ببینده را جذب کرده و برای خود سود حاصل می کنید. برای داشتن کیفیت عالی و مناسب در ابتدا استفاده از موادی با کیفیت عالی لازم وضروری است. تیشرت تبلیغاتی اگر شما بهترین روش چاپ را نیز انتخاب کنید، اما از مواد اولیه ی با کیفیت استفاده نکنید مطمئن باشید که نتیجه ی دلخواه خود را به دست نمی آورید.

5/5 - (3 امتیاز)
فهرست